Wyjazd do Leśnego Arboretum Warmii i Mazur

Biedronki Motylki Żabki

Tego poranka niebo nad Bartągiem poczerniało niczym kubek mocnej kawy pity do porannej gazety, by otworzyć się na rodziców którzy pośpiesznie odprowadzali swe dzieci do przedszkola.

W tych samych strugach deszczu stała pani Dyrektor, żegnając grupy Biedronek, Żabek i Motylków, którzy ochoczo wsiadali do podstawionych autokarów. Widziała Ona, że czeka je trudna leśna przeprawa, jednak machała im z uśmiechem na twarzy, wierząc, że wyruszają na nią najedzeni, dobrze przygotowani przez rodziców i pod dobrą opieką.

Na miejscu przywitał ich bujny las i budka z poborem opłat za wejście. Dzieci ruszyły razem do lasu, jednak szybko się okazało, że każda grupa zwiedza ścieżkę edukacyjną własnym tempem, toteż grupy rozdzieliły się w głuszy.

Pokonywanie głuszy najszybciej zmorzyło grupę Biedronek, którzy to odnaleźli suchy skrawek ziemi pośród malowniczej flory kudypskiego lasu. Tam też poczęli opróżniać prowiant przygotowany przez ich troskliwych rodziców.

Żabki i Motylki, bardziej zaprawieni w pieszych wędrówkach, nieustannie maszerowali przez cały las, docierając do budynku muzeum, gdzie mogli dać nogom zasłużony odpoczynek, a żołądkom trochę pracy.

(więcej zdjęć w galerii Na Wspólnej)