Wizyta Biedronek na UWMie

Biedronki

Grupa Biedronek pojawiła się dzisiaj w murach Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego, w Katedrze Inżynierii Środowiska.

Często powtarzamy dzieciom, że powinno się oszczędzać wodę, a dziś mama Małgosi opowiedziała nam dlaczego powinniśmy to robić. Następnie pokazano jak oczyszcza się ścieki i jakich materiałów można do tego używać. (Dadzą Państwo wiarę, że używa się do tego materiału pozyskanego z pancerzy raków?)

W dalszej kolejności Biedronki miały okazję przyjrzeć się stworzeniom, którym zanieczyszczenia wody zagrażają, czyli rybom, ślimakom i konikom morskim, oraz modliszkom(?).

Pod mikroskopem, mali naukowcy odkrywali świat mikroorganizmów, także tych, które pomagają nam walczyć z zanieczyszczeniem wód.

Dziękujemy mamie Małgosi za przybliżenie dzieciom świata nauki.

Po więcej zdjęć zapraszam do galerii Biedronek.