Spotkanie z Policjantem

Biedronki Motylki Ślimaczki Żabki

Wczoraj w Bartągu można było wyczuć w powietrzu że coś się dzieje. Wszystkie samochody były zaparkowane idealnie w liniach, a kierowcy przejeżdżający przy przedszkolu zdejmowali nogę z gazu jeszcze bardziej niż dotychczas. Nawet nauczyciele przyjeżdżający na poranną zmianę wchodzili do przedszkola jacyś tacy nieswoi.

Do przedszkola zawitał Pan Policjant.

Szybko jednak się okazało, że przybył nie z powodu przewinienia drogowego kogoś z kadry, a po to by spotkać podopiecznych naszego przedszkola. Tym razem dzieci mogły zaobserwować przy pomocy specjalnego urządzenia, jak bardzo zmienia się widoczność kogoś noszącego elementy odblaskowe w warunkach nocnych. Bogatsi o tę wiedzę, otrzymali również elementy odblaskowe, które niewątpliwie przydadzą się podczas celebracji Dnia Wszystkich Świętych.

Przedszkolaki zgłębiły podstawy daktyloskopii, techniki śledczej zajmującej się badaniem linii papilarnych zostawianych na miejscach zbrodni, czego potwierdzenie w formie dyplomu mogli zabrać ze sobą do domu. Na koniec spotkania, dzieci mogły dokonać eksploracji wnętrza radiowozu policyjnego, a na tylne siedzenia trafili nawet członkowie naszej kadry pedagogicznej.

Serdecznie dziękujemy Panu Adamowi, tacie Ignasia z grupy Biedronek za wspaniałą inicjatywę i rzetelną realizację zajęć z naszymi uczniami

(komputer stawiał dziś duży opór przy wrzucaniu zdjęć, toteż będą się one pojawiać na dniach, proszę sprawdzić galerię pod koniec weekendu)