Obchody Święta Niepodległości

Biedronki Motylki Ślimaczki Występ Żabki

Przez ostatnie tygodnie dzieci z Przedszkola w Bartągu poznawały trudną historię naszego kraju, by lepiej rozumieć co to znaczy być Polką i Polakiem. Wiedząc jak dużo ich przodkowie poświęcili walce o wolną Polskę, nasi podopieczni poświęcili dużo czasu i energii na przygotowanie uroczystości upamiętniającej poległych bohaterów.

Salę Biedronek wypełniły biel i czerwień by powitać gości i samych wykonawców. Każda grupa po kolei wyśpiewywała ile tchu w płucach patriotyczne pieśni o żołnierzach, następnie odtwarzała poznane tańce ludowe, by na koniec potwierdzić swoją tożsamość narodową poprzez wspólne wyrecytowanie Katechizmu Polskiego Dziecka.

Wczorajszą uroczystość uświetnił występ chóru „Legenda”, który przybliżył dzieciom kolejne pieśni ludowe i patriotyczne; panu Benedyktowi z Rybak, który to pojawił się na naszej uroczystości w stroju żołnierzy tamtej epoki, oraz przyodział weń naszą panią Emilkę. Dziękujemy również pani Ali i panu Wojtkowi, którzy wspomagali naszych małych wykonawców śpiewem i grą na akordeonie.

Serdecznie dziękujemy Rodzicom naszych dzieci, którzy przygotowali swoim pociechom na ten dzień wspaniałe odświętne stroje. Jednocześnie przepraszamy za surówkę z czerwonej kapusty na obiad.

(po więcej zdjęć zapraszam do odpowiednich galerii)