Menu

O przedszkolu w Bartągu

Zapraszamy do naszego przedszkola położonego na terenach wiejskich nad rzeką Łyną. W pobliżu przedszkola znajduje się gotycki kościół i filia szkoły podstawowej w Rusi.

Placówka mieści cztery oddziały przedszkolne, zaplecze gastronomiczne i salę do leżakowania przeznaczoną dla najmłodszej grupy. Przedszkole dzieli budynek z gminną biblioteką, z której zasobów podopieczni przedszkola chętnie korzystają.

Przy głównym budynku znajduje się plac zabaw przystosowany do dzieci w wieku przedszkolnym, a dalej za przedszkolem rozpościera się ogrodzony teren na którym znajdują się scena, boisko do siatkówki i boisko przeznaczone do piłki nożnej.

Prowadzimy systematyczne zajęcia dydaktyczno – wychowawcze rozwijające działalność poznawczą, plastyczną, muzyczną. Zwracamy uwagą na kształtowanie prawidłowych postaw społeczno – moralnych. naszym priorytetem jest edukacja przyrodnicza.

Każdy wychowanek naszego przedszkola ma możliwość rozwijania swoich indywidualnych predyspozycji i zainteresowań poprzez zajęcia wspomagające, spotkania biblioteczne, czy zajęcia taneczne.