Dzień Ziemniaka

Biedronki Motylki Ślimaczki Żabki

Napływ zimnego powietrza arktycznego nad Polskę nie był w stanie przeszkodzić nam w celebracji Dnia Ziemniaka, który odbył się w sobotę 5 października 2019 A.D.

Podczas festynu dzieci miały okazję szlifować swoje zdolności plastyczne przy tworzeniu tradycyjnych stempelków z ziemniaków i figurek tworzonych z tychże warzyw.

Dla poszukiwaczy przygód przygotowaliśmy ziemniaki zakopane w górze piasku. Mogliśmy trochę przesadzić z głębokością, ale dzięki temu radość ze znalezionego warzywa była proporcjonalnie większa do wkładu pracy włożonego w jego znalezienie.

Ojcowie rodów starli się ze sobą na murawie, rozgrywając przyjacielski mecz piłki nożnej. Dopingowani byli przez lokalny skład cheerleaderek.

Zmożeni głodem mogli liczyć na ziemniaka z grilla, gorącą kawę i jedną z wielu ziemniaczanych potraw przygotowanych przez naszych pomysłowych rodziców. Potrawy te były oceniane przez srogie jury, jednak nawet cały, czteroosobowy skład nie był w stanie jasno stwierdzić która z potraw zasługiwała na tytuł Króla i Królowej Dnia Ziemniaka, więc na tronie zasiedli wszyscy. Takim sposobem w miejscu monarchii absolutnej zagościła ziemniaczana demokracja.

(po więcej zdjęć zapraszamy do galerii Na Wspólnej, a po hasła do opiekunów grup)